İçinde yaşamakta olduğumuz dönemde ve gelecekte de insanlar varlığını enerji kaynaklarına bağlı olarak sürdürmeye devam edecektir. Yaşamımızın birçok alanında kullanmakta olduğumuz enerjinin en sağlıklı ve güvenilir olan enerji kaynağı güneştir. Çünkü güneş hiçbir bireyin, toplumun, milletin veya bir ülkenin kontrolünde değildir. Güneş hepimizin eşit koşullarda faydalanabileceği bir enerji kaynağıdır.

Benli Elektrik Limited Şirketi olarak güneşin bize sunduğu enerjiden en iyi şekilde faydalanmak ve güneş enerjisi ile ilgili uygulamalar yapmak için  önce kendimizi ve sonra da bünyemizde çalışan teknik personelin eğitim almasını sağladık..

Firmamız enerji kaynağı  güneş olan birçok proje – hizmet üretmektedir.

A – Termal Güneş Enerji Sistemleri ;

Sıcak Su ; Günlük ihtiyacımız olan sıcak su üreten sistemleri projelendirerek , otel ve özel konut bazında sıcak su üretimi yapan sistemlerin uygulamasını yapmaktayız.

B – Isıtma ;

Güneş enerji sistemi uygulamalarında konut  ısıtma ve yüzme havuzu ısıtma sistemleri uygulamalarımız bulunmaktadır.

C – PVT Uygulaması ( Photo Voltaic  Thermal Sistem ) ;

Günlük yaşamımızda gerekli olan sıcak su ve elektriğin aynı sistemle üretildiği uygulamadır. Firmamız bu uygulamayı örnek proje olarak Kalkan da gerçekleştirmiştir.

D – Güneş Enerji Santrali ( GES ) ;

Günlük yaşamda gerekli olan elektrik enerjisi ihtiyacını güneşten karşılamak ve elektrik enerjisi ekonomik olarak temin ederek çevreye en az zarar veren sistemleridir.

Firmamız OFF GRID ve ON GRID Sistemi uygulamaları için projeler üretmektedir.

GES sistemlerindeki temel önerimiz kullanıcılara ekonomik enerji üretimini sunmak, konutlarda veya işletmelerde enerji tüketiminin olmadığı zaman üretilen enerjiyi satmalarını sağlamak ve  ekonomik kazanç elde etmelerine katkı sunmaktır.